آکادمی سفیر

شرکت سفیر آبی آرام، به عنوان اولین شرکت برون سپاری مرکز ارتباط در ایران با بیش از 10 سال تجربه در اجرای پروژه های بزرگ داخلی و بین المللی در این زمینه، از زمان تأسیس آن، نقش مهم آموزش در این صنعت را به رسمیت شناخته است و در این راستا، با همکاری مدرسان حرفه ای و همچنین با تکیه بر دانش و تجربه سازمان و مدیران دوره های تخصصی برای مراکز تماس در سطوح مختلف اجرا کرده است.

واقعیت این است که در جهان امروز آنچه مهم است نیروی انسانی است. اقتصاددانان معتقدند که در نهایت مشخصه های فرایند توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور، نه سرمایه و سایر منابع مادی بلکه منابع انسانی است.

 

اهمیت آموزش

مزایای استاندارد سازی

روش های تولید از طریق آموزش استاندارد می شوند. تمام کارکنان آموزش دیده همان روش ها و تکنیک های تولید را دنبال می کنند و در نتیجه تغییرات کمی در خروجی و استانداردهای تولید شده توسط کارکنان مختلف وجود دارد. با استفاده از روش های استاندارد، کیفیت خروجی افزایش می یابد.

افزایش ثبات و انعطاف پذیری سازمان

آموزش فرصت یادگیری مهارت های متفاوت در جهت کار در واحدهای مختلف را فراهم می کند. آموزش همچنین باعث کاهش میزان ریزش نیرو می شود، به این معنی که سازگاری بالا در سازمان ها موجب حفظ کارکنان برای مدت زمان طولانی می شود. نرخ پایین ریزش نیرو به معنای ثبات سازمانی بالا است.

افزایش بهره وری

آموزش باعث افزايش كيفيت و کمیت كالاهاي توليد شده و افزايش بهره وري مي شود.انعطاف پذیری به کارکنان این امنکان را می دهد تا در یک دوره زمانی در چندین واحد قرار داده شوند، زیرا آنها مهارت های فراوانی را از طریق آموزش مناسب به دست می آورند.

افزایش روحیه

نتایج آموزش باعث افزایش روحیه کارکنان به دلیل کاهش نارضایتی در کار، کاهش شکایت و کاهش غیبت و افزایش علاقه به کار در دوره پس از آموزش می شود. افزایش روحیه موجب افزایش وفاداری به سازمان می شود.

کاهش نظارت و هدایت

یک کارمند آموزش دیده می داند که چه کاری باید انجام دهد و چگونه این کار را انجام دهد و نیازی به راهنمایی و نظارت ندارد. سرپرستان می توانند به جای اختصاص وقت خود بر نظارت ثابت و منظم، آن را برای حل مسائل مهم تر اختصاص دهند.

استفاده اقتصادی از منابع

یک کارمند آموزش دیده از منابع موجود (ابزار، ماشین آلات و تجهیزات) بهتر و مقرون به صرفه تر استفاده می کند. استفاده بهینه از منابع موجب کاهش هزینه تولید و سود بیشتر می شود.

کاهش حوادث در محل کار

آموزش احتمال وقوع حادثه ناشی از سوء استفاده از تجهیزات، ماشین آلات و سایر منابع سازمان را از بین می برد ویا کاهش می دهد که این مورد از مهمترین آموزش های موردنیاز سازمان میباشد.

کاهش زمان یادگیری

یک کارمند آموزش ندیده زمان زیادی را صرف یادگیری روش ها و شیوه های انجام کار می کند. کارکنان ماهر و آموزش دیده در کمترین زمان به سطح قابل قبول عملکرد می رسند. بنابراین، نتایج آموزش باعث کاهش زمان یادگیری می شود.

نیازبه نیروی انسانی در آینده

از طریق آموزش مناسب، کارکنان برای ارتقاء شغلی و داشتن مسئولیت بیشتر واجد شرایط می شوند. یک سازمان در حال گسترش و رشد، تمایل به آموزش کارکنان موجود را دارد تا آنها را در موقعیت های بالاتر قرار دهد.

آموزش تخصصی مرکز تماس

مشتریان در حال حاضر مهم ترین دارایی هر کسب و کار هستند و در شرایط کنونی حفظ این دارایی ارزشمند برای سازمان ها و شرکت ها بسیار مهم است. مرکز ارتباط به عنوان یکی از مهمترین ابزار ارتباطی برای مشتریان در تعامل دوطرفه، دارای توانایی عالی برای ایجاد ارزش و همچنین ایجاد تجربه مناسب است. یکی از سه حوزه اصلی در مراکز خدمات مشتری که دارای بیشترین سرمایه گذاری مالی و مدیریتی است، منابع انسانی هستند که در واقع مرکز اصلی و تجلی تمام فعالیت های مرکز تماس هستند. بسیار مهم است که این نیروها را در تمام سطوح به منظور ارائه خدمات با کیفیت در مرکز تماس قرار دهیم.

مرکز ارتباط

مرکز تماس دارای فضای کاری بسیار پویا و انعطاف پذیر است و همچنین استراتژی های کاری بسیار زیادی دارد که به مدیرانی نیاز دارد تا با استراتژی های طراحی و پیاده سازی مراکز تماس آشنا باشند.

فضای کاری مرکز تماس غیر قابل پیش بینی است بنابراین نقش سرپرستان در زمان های بحرانی و تصمیم گیری های فوری بسیار مهم است.

محصول اصلی، که مکالمه کارشناس با مشتریان است، پس از ارائه کنترل می شود، که اهمیت نیروی انسانی را قابل مشاهده تر می کند.

آکادمی سفیر

آکادمی مرکز تماس، یک مرکز ارزیابی تخصصی، آموزش و سنجش مراکز تماس و نیروهای شاغل در صنعت خدمات مشتری است.

چشم انداز آکادمی سفیر

تبدیل شدن به مرکز مرجع پیشرو برای ارزیابی و آموزش صنعت مرکز تماس در ایران و یکی از معتبرترین مراکز در خاورمیانه تا پایان سال 2025.

ماموریت آکادمی سفیر

  • آموزش بیش از 80٪ کارکنان این صنعت را در 5 سال آینده
  • ارائه مدرک معتبر بازار ایران به کارآموزان داخل و خارج از کشور
  • ایجاد یک پایگاه داده معتبر از رویدادهای ایران و جهان در مورد صنعت مرکز ارتباط
  • بررسی و تحقیق آماری و انتشار آن در این زمینه

ارزش های آکادمی سفیر

  • وفاداری کامل به فرآیند یادگیری، صرف نظر از خواسته های کسب و کار
  • تعهد به بهبود مستمر در فرایندها.
  • حفظ اطلاعات محرمانه